top of page

Evrim Aykan

Tasarımcı

Mobile:

+90 5533442227

Email:

Adres:

Yusufeli, ARTVİN / TÜRKİYE

 • Facebook
 • Instagram

Eğitim

1994 - 1998

Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

Tekstil Tasarımı

1998 - 2007

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Mimarlık Fakültesi

Endüstri Ürünleri Tasarımı

Deneyimler

IDEA Universal
2018 - 2021

SMART TASARIM
2014 - 2018

Proje/Saha Koordinatörü  / Tanzanya-Gambiya-Senegal

 • Uluslararası Kalkınma ve Çevre Derneği'nin sürdürülebilir kalkınma projelerini (Akıllı Köyler) yerel yetkililer, müteahhitler ve yerel topluluklarla beraber koordine etmek.

 • Tedarik planlaması, mal ve hizmetlerin satın alınması, nakliyesi ve depolanması, ekipmanın organizasyonu, planlanması, bakımı ve ilgili bölgeye tedarik zincirinin işleyişini sağlamak.

 • Faaliyetleri gerçekleştirmek için proje ekibiyle günlük ilişkileri sürdürerek, onaylanmış zaman planları ve kaynak programlarına göre proje kaynaklarını (işgücü, zaman ve diğer girdiler) planlanmasını ve dağıtılmasını verimli ve etkili bir şekilde koordine etmek.

 • Su, enerji ve tarım projelerinde ihtiyaç duyulan yapıların (çeşme, tohumlar, güneş enerjisi kiti) uygun şekilde kurulmasını / rehabilitasyonunu / işletilmesini sağlamak için ilçe düzeyinde lojistiği denetlemek.

 • Fotoğraf ve video çekimi gibi dijital dataların toplanması ve aktarılması.

 • Aylık finansal raporlar hazırlamak ve üst düzey yöneticiye günlük ve aylık ilerlemeleri rapor etmek.

Mekan ve Sergi Tasarımcısı /  İstanbul

 • Müşteriden alınan brifler doğrultusunda yaratıcı mekanlar ve teşhir üniteleri tasarlamak, 3d modellemek ve sunum yapmak.

 • Yaratıcı ve akılcı konseptler tasarlamak, ince detaylarla üretmek ve uygulamak ve bir mekanda marka mimarisini özgün bir şekilde öne çıkartmak.

 • Brief ve tasarım konseptlerini sonuçlandırmak için tasarım ekibiyle beraber çalışmak.

 • Onaylanan projeler için üretim planlarının çizilmesi, malzeme araştırmalarının yapılması ve maliyet hesaplarının yapılmasını sağlamak.

 • Güncel trendleri, fuarları, sergileri ve yaratıcı etkinlikleri takip etmek.

Referanslar

Referans 1

 

Ol.06.2018 tarihinden itibaren Evrim Aykan, IDEA Universal'ın proje koordinatörlüğünü yaptı. Evrim, Tanzanya, Senegal, Gambia ve Türkiye'de su, gıda ve enerji alanında ekip üyemiz olarak çok zorlu koşullarda bizimle beraber büyük bir adanmışlıkla çalıştı. İşinde son derece profesyonel ve yaratıcı olmasının yanı sıra, bulunduğu çevrenin ve oranın insanlarının kültürlerine son derece duyarlıdır. Evrim'in en büyük avantajı iletişim dilinin çok kuvvetli olmasıdır. İyi bir seyahatçi olduğu için Asya ve Afrika kültürü hakkında oldukça fazla bilgiye sahiptir. Gelişim bilgisine ek olarak güçlü kişiliği ve açık fikirli tutumu, IDEA Universal tarafından nadir görülen ve takdir edilen nitelikleridir. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve uluslararası kalkınma ajansları için Evrim'i tavsiye etmekte hiç tereddüt etmiyorum.

 

Daha fazla bilgi için lütfen benimle iletişime geçin.

Saygılarımla,

Hayri Dağlı

Kurucu ve Yönetici

hayri@ideauniversal.org

Referans 2

Evrim Aykan, şirketim için Smart Tasarım'da çalıştığı süre boyunca, işine her zaman samimi bir ilgi ve bağlılık gösterdi. Her ölçekte karmaşık projelerle uğraşırken çok proaktifti. Her zaman yeni ve zorlu projeleri kabul etmek için güçlü bir arzusu vardı. Güçlü bir araştırmacı ve girişimcidir. Çevre sorunları ve sürdürülebilir yaşam konusundaki kişisel ilgisi, çabası ve tasarım becerileri en takdir ettiğim yönleridendir. Evrim'in kolay ve kendinden emin iletişim tarzını, zorluklarla olumlu bir şekilde başa çıkabilmesini her zaman sevmişimdir. Kariyer hedeflerine ve becerilerine uygun olduğunu düşündüğü herhangi bir pozisyon için Evrim'i büyük bir güvenle önerebilirim.

 

Başka sorularınız varsa, lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Saygılarımla,

Sinan Meriç

Smart Tasarım Kurucu Ortak

sinan@smarttasarim.com

bottom of page