top of page

DENEYİMLER

Her türlü nesnenin tüketici ile olan ilişkisine işlevsellik ve biçimsellik kazandıran ve ticari bir fayda sağlamayı amaçlayan bir meslek dalıdır. Mobilya, otomotiv, beyaz eşya, tekstil ve teknoloji gibi her türlü sektörde yer almak ve danışmanlık hizmeti vermek mümkündür. 

Mekan tasarımı, ihtiyaçları ve zevkleri gözeterek yaşam alanlarına estetik, psikolojik ve duygusal değerler katarak işlevsel mekanlar yaratmaktır. Bu mekanlar açık veya kapalı alanlarda olabilir.  Bu anlamda mekan tasarımı, yaşama ilişkin hem bilimsel hem de sanatsal bilgiye ve yaşamsal deneyime gereksinim duymaktadır.

Ürün teşhir standı, rekabette öne çıkmak ve ürün satışlarını artırmak amacıyla kullanılan satış noktası pazarlama araçlarından bir tanesidir. Ürün teşhir standları, projelendirme, tasarım, prototip, üretim ve dağıtım aşamalarından geçerek perakende alanında yerini alır. 

Çevre tasarımı, mimarlık, mühendislik, peyzaj mimarlığı, kent planlama, kentsel tasarım gibi çevre ile ilişkili mesleklerin katkılarıyla fiziksel çevrenin tasarlanmasıdır. Tüm canlılar için yaşanabilir, sürdürülebilir, sağlıklı ve etik değerlere saygılı bir tasarım anlayışıyla icra edilmelidir. 

Katılım gösterilen herhangi bir fuar süresince kullanılan kişiye ve firmaya özel olarak tasarlanan ofis ve showroomlara fuar standı denir. Bu standların özel olarak kişiye, firmaya, sektöre özgü tasarlanmasına da fuar stand tasarımı denilir.

Permakültür, etik temelli sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımı bilimidir. Bu tasarım mimariyi de, mühendisliği de, biyolojiyi de, tarımı da, ormancılığı da, hayvan yetiştiriciliğini de, su ürünlerini de, finansı da, hukuku da, sosyal organizasyonları da bir araya getirir.

Dünyayı gözet, insanı gözet, artanı vakfet...

Hangi hizmeti almak istersiniz?
Deneyimlerinden faydalanmak ister misiniz?

Thanks for submitting!
bottom of page