top of page

 “Eğer ihtiyaç içinde yaşamayacak kadar şanslıysak, ihtiyaç duyan başkalarına yardım etmek doğal bir içgüdüdür.”

Yeşil bitkiler

Afrika ve Türkiye özelinde, Su, Tarım ve Eğitim alanlarında  sürdürülebilir kalkınma projelerinde gönüllü saha sorumlusu olarak görev aldım.

Girişimcilik, permakültür, sabun üretimi, mikro bahçecilik ve daha pek çok konuda materyaller geliştiren ve programlar yürüten bu organizasyonun gönüllü ekibinde bir eğitmen ve koordinatör olarak görev aldım.

Küresel sorunlara çözümler üretmeyi hedefleyen etkinliklere ev sahipliği yapan ATÖLYE ve IDEA Universal ortaklığında yapılan bir tasarım maratonu için  Mentor'luk yaptım.

 Permakültür kavramını, veganlığı, birbirinin haklarını ve sınırlarını gözeterek topluluk halinde yaşamayı, Hindistan insanını ve ekosistemini anlamama yardımcı olan bu ormanlaştırma projesinde 1 ay süreyle gönüllü olarak çalıştım.  

Leap Learning Foundation ve IDEA Universal ortaklığında kurulmuş, yüzlerce dezavantajlı çocuğa eğlenerek ve oynayarak kalıcı öğrenme fırsatı sunan bir eğitim modelinde kolaylaştırıcı öğretmen olarak görev aldım.

Atık "ahşap palet" malzemeler  kullanarak, ekolojik bir yapının, bu gençlik projesine  dahil olan tüm katılımcılarla beraber tasarlanması ve uygulanması konusunda gönüllü koordinatör olarak görev aldım.

bottom of page